Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Macron bisedon në telefon me Putinin për Sirinë

NULL NULL
13.04.2018 15:40

Presidenti francez Emmanuel Macron ka biseduar në telefon me homologun e tij rus, Vladimir Putin me ç`rast shprehu shqetësim për gjendjen e përkeqësuar në Siri.

Ai bëri thirrje për dialog më intensiv midis Parisit dhe Moskës në këtë drejtim, bën të ditur kabineti i presidentit francez.

“Presidenti i Francës ka bërë thirrje për ruajtjen dhe intensifikimin e dialogut me Rusinë në mënyrë që të rivendoset paqja dhe stabiliteti në Siri”, raporton Reuters, transmeton Klan Kosova

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.