15:43, 15 Korrik 2019

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka arritur në Beograd për një vizitë dy ditore.

Kjo vizitë e tij në Serbi po konsiderohet si një ripohim i miqësisë historike të të dy vendeve, njofton Klan Kosova.

Aeroplani presidencial i Macron u ul në orën 15.30 në Aeroportin “Nikola Tesla” të Beogradit me nderime të larta shtetërore dhe u prit nga presidenti Aleksandar Vuçiq.

Macron është udhëheqësi francez që viziton Beogradin pas dy dekadash.

Konkurs Pune

Lexo më shumë