Macja me mbipeshë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Macja me mbipeshë

NULL NULL
03/06/2015

Macja Sprinkless e cila jeton në një strehimore për kafshë në New Yersey peshon 14 kilogram.

Kjo peshë është tri herë me e madhe se sa pesha ideale, transmeton Klan Kosova.

Sprinkless peshon mesatarisht sa një fëmijë 4 vjeçar.

Tashmë macja është në një dietë të rreptë nga stafi që përkujdeset për të.

“Kur e kemi marr Sprinkless nuk ka pasur mundësi as të ecë”.

“Macja nuk është thjeshtë e shkurtër dhe me mbipeshë, por është një rast që duhet studiuar”, u shpreh kujdestarja e maces Stacy Olandt.

Stafi i SOS u shprehën që kurrë nuk kanë pasur mundësi të takojnë një mace me peshë kaq të madhe.

“Stafi jonë punon që 40 vite, dhe asnjëherë nuk ka hasur në një mace kaq të trashë”.

 

macja

 

macja2