Maarten Vandevoordt, portieri më i ri në historinë e Champions League

Maarten Vandevoordt, portieri më i ri në historinë e Champions League

NULL NULL
2 years më parë

Maarten Vandevoordt ka debutuar nga minuta e parë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve.

Ai është startues për Genk në ndeshjen kundër Napolit.

Edhe pse skuadra belge ka humbur shpresat për kualifikim, portieri do të mbetet në histori.

17 vjeçari është portieri më i ri që ka debutuar në Ligën e Kampionëve.

Vandevoordt sot është 17 vjeç, nëntë muaj e 10 ditë duke lënë mbrapa Silvarin e Benfikës dhe Casillasin kur debutoi me Real Madridin.