LvG: Depay rrugës së Di Marias - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

LvG: Depay rrugës së Di Marias

NULL NULL
18/10/2015

Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal ka paralajmëruar Memphis Depayn se mund të rrezikojë që të shkojë hapave të Angel Di Marias dhe Radamel Falcaos, nëse ai nuk e ndjek filozofinë e lojës së klubit.

Depay u bashkua me United nga PSV Enidhoven këtë verë, ndërsa ka pasur interesim për të edhe nga klube të tjera, por që ai donte që të bashkohej me Van Gaal, pasi kishin punuar me Holandën në Kupën e Botës së vitit 2014.

Ai ka thënë se edhe zëvendësi i tij, Giggs është i ka treguar atij se  duhet të përshtatet me stilin e tyre të lojës.
“Ndonjëherë lojtarët nuk mund ta adoptohen në filozofinë e lojës. Nuk mund t’i dini aftësitë e tyre para se t’i blini, kjo ka ndodh edhe me Di Maria dhe Falcao”, ka thënë Van Gaal.

Në ndeshjen kundër Everton këtë javë, Depay ka qenë në bankën rezervë të skuadrës, transmeton Klan Kosova.