Luzi: Finalet janë për t'u fituar e jo për t'u luajtur - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Luzi: Finalet janë për t’u fituar e jo për t’u luajtur

NULL NULL
1 month më parë

Trajneri i futbollit Ardian Luzi ka thënë se në finalen e Uefa Conference League që u luajt në Tiranë ishte e rëndësishme për dy koncepte filofozike, ajo tipike italiane dhe ajo e bukur për sy.

Sipas Luzit, loja që e ka luajtur skuadra holandeze Feyenoord, ka qenë atraktive, por përfundimtar, sipas tij, i jep të drejtë Romës së Mourinhos.

“Finalet janë për t’u fituar e jo për t’u luajtur. Në bazë të statistikave, Feyenoordi ka dominuar, por ekipi i Mourinhos e ka bërë lojën në vertikale”, është shprehur Luzi, njofton Klankosova.tv.

Kujtojmë se Jose Mourinho si trajner i ka luajtur pesë finale, ku të gjitha i ka fituar ku e fundit ishte kjo në Tiranë të Shqipërisë.