Lutfi Haziri pezullon nga detyra dy zyrtarë të komunës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lutfi Haziri pezullon nga detyra dy zyrtarë të komunës

NULL NULL
15/03/2018

Kryetari i komunës Lutfi Haziri ka pezulluar nga puna Valon Shefkiun dhe Salih Kqikun pasi ndaj dy zyrtarëve është ngritur aktakuzë nga Departamenti për krime të rënda.

Të pezulluarit do të marrin 50% të rrogës së tyre gjatë tërë kohëzgjatjes së pezullimit parandalues, deri në marrjen e vendimit përfundimtar nga Gjykata, shkruan rajonipress.

Haziri vendimin për pezullim parandalues e ka marrë më 12 mars 2018.