Lukaku në histori - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lukaku në histori

NULL NULL
25/02/2017

Romelu Lukaku ka barazuar rekordin e golave me Duncan Ferguson pasi ka shënuar golin e 60 në Premier Ligë për Evertonin, njofton Klan Kosova.

Lukaku shënoi në fitoren 2-0 të së shtunës kundër Sunderlandit në Goodison Park dhe tani i duhet vetëm edhe një gol që të shndërrohet në golashënuesin më të mirë të të gjitha kohërave për Evertonin në Premier Ligë.

Por, reprezentuesit belg i janë dashur shumë më pak ndeshje se sa Fergusonit për të arritur në 60 gola.

Lukaku preku topin me rrjetë 60 herë për vetëm 129 ndeshje, derisa Ferguson të njëjtën e kishte bërë vetëm pas ndeshjes së 239.

https://www.youtube.com/watch?v=rxER-XAKOQM

klankosova.tv