Lukaku: Derbi është çështje krenarie - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lukaku: Derbi është çështje krenarie

NULL NULL
01/10/2015
Përfaqësuesi i Belegjikës mendon se përballja me rivalin e përbetuar është çështje e krenarisë personale për të.

Romelu Lukaku thotë se kushdo që është më më i uritur do të dalë triumfues në përballjen Everton – Liverpool, në Goodison Park këtë fundjavë.

Evertoni hyn në këtë ndeshje pasi ka dështuar të dalë fitues në dhjetë përballjet e fundit ne rivalin lokal, por me moral të lartë pas fitores së të hënës ndaj West Bromit.

“Përballja e së hënës na jep forcë para derbit”.

“Ndeshja me Liverpoolin është çështje krenarie personale dhe e klubit gjithashtu. Skuadra që është më e uritur do të dalë triumfuese padyshim”.

“Ne u kthyem në Liverpool të hënën duke u munduar që të çlodhemi sa më shumë. Menjëherë filluam që të mendojmë për përballjene  fundjavës’.