Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Luiz: Di Maria, lojtar dhe njeri i madh

NULL NULL
08.08.2015 12:34
Mbrojtësi është i lumtur pasi u ribashkua me dikur bashkëlojtarin e tij tek Benfica.

Mbrojtësi i Paris Saint Germain, David Luiz, është i lumtur që është ribashkuar me Angel Di Marian dhe beson se ai është një përforcim i qëlluar i klubit.

Kampioni i Ligue 1 transferoi argjentinasin nga Manchester United të enjten për 63 milionë euro.

Megjithëse Di Maria mungoi në fitoren e skuadrës, në ndeshjen e parë të sezonit të ri, ndaj Lille, ai mund tëjetë i gatshëm për atë të javëës së ardhme, ndërsa Luiz është i gëzuar për ardhjen e tij në Paris.

“Ai është lojtar i madh dhe njeri i madh”.

“Jam shumë i lumtur që do të luaj përsëri me të. Ai do të na japë shumë mundësi”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.