Lufta në Ukrainë, Macron: Duhen saksione të reja - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lufta në Ukrainë, Macron: Duhen saksione të reja

NULL NULL
3 months më parë

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se ka “të dhëna të qarta” sot që tregojnë për krimet e luftës në Ukrainë dhe ushtria ruse duket se është përgjegjëse.

Ai tha se nevojiten sanksione të reja në përgjigje të asaj që ka ndodhur në Bucha.

Macron shtoi se Franca do të duhet të koordinohet me aleatët evropianë.

“Ata që janë përgjegjës duhet të paguajnë për atë që ndodhi”, tha ai, shkruan SkyNews, transmeton Klankosova.tv.