Luan Gola emërohet zëvendësministër i Shëndetësisë

Luan Gola emërohet zëvendësministër i Shëndetësisë

NULL NULL
5 muaj më parë

Kryeministri Avdullah Hoti ka emëruar sot Luan Golën në pozitën e zëvendësministrit në Ministrinë e Shëndetësisë.

Këtë e ka konfirmuar vet Gola përmes rrjeteve sociale, transmeton Klan Kosova.

“Me vendim të Kryeministrit Hoti sot jam emëruar Zëvendësministër i Shëndetësisë. Falënderoj Kryeministrin Hoti dhe Kryetarin Mustafa për besimin e dhënë. Në këtë kohë të pandemisë do të përpiqem që të ofroj gjithë përvojën time profesionale në funksion të shëndetit të popullatës dhe përkrahjen e masave të ndërmarra nga Ministri Zemaj dhe stafi tij”, është shprehur ai.