10:00, 12 Maj 2019

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, është eliminuar nga gara ‘Grand Slam’ që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit, pasi është mposhtur në rundin e parë nga kundërshtarja Katie-Jemima Yeats-Brown.

Kuka nuk mundi ta ruajë epërsinë që e krijoi në fillim të duelit dhe e humbi luftën në momentet e fundit, duke u eliminuar qysh në rund e parë, transmeton Klan Kosova.

Gjatë ditës së djeshme, ishte xhudisti Akil Gjakova ai i cili zuri vendin e pestë në këtë garë që nënkupton se sportistët kosovarë kthehen pa medalje kësaj radhe.

Për t’u informuar më shumë rreth këtij dueli, klikoni në linkun e mëposhtëm.

Akil Gjakova i pesti në Grand Slam të Azerbajxhanit

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë