Lopa doli nga ferma, autostrada mbyllet përkohësisht (FOTO)

Lopa doli nga ferma, autostrada mbyllet përkohësisht (FOTO)

NULL NULL
2 months më parë

Policia në Angli tha se një autostradë u mbyll përkohësisht pasi disa njerëz kanë hapur portën e një fermeri dhe lejoi lopën të dalë nga aty.

Grupi Qendror i Policisë së Autostradave tha që oficerët u përgjigjën së bashku me punëtorët e autostradave Angli, natën e së martës vonë kur një lopë u end në autostradën M6 në Doxey, Staffordshire.

Policia shkroi në Twitter se lopa iku kur “idiotët e detyruan dhe lanë të hapur një portë të një fermeri”.

Lopa më pas u kap u dërgua në vendin ku ishte nga policia dhe fermerët vendas të cilët erdhën në vendin e ngjarjes për të ndihmuar, transmeton Klan Kosova.