18:24, 20 Shkurt 2020

Autoritetet britanike kanë bërë të ditur se një burrë i moshës 70 vjeçare ka marrë lëndime trupore si pasojë e një sulmi me thikë që u zhvillua në një xhami në Londrën Qendrore.

Viktima është jashtë rrezikut për jetë dhe tani është duke u trajtuar në spital, shkruan New York Times, transmeton Klan Kosova.

Pas sulmit, i dyshuari është arrestuar nga Policia; mirëpo identiteti i tij nuk është zbuluar.

Motivi i sulmit ende mbetet i paqartë.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë