12:42, 29 Tetor 2018

Kombëtarja turke e futbollistëve më këmbë të amputuara ka zhvilluar një ndeshje me përfaqësuesen angleze gjatë javës së kaluar dhe atmosfera ka qenë mbresëlënëse.

Ndeshja është zhvilluar në kuadër të Kampionatit Europian, para 40,000 spektatorëve në arenën Vodafone Park të Stambollit.

Turqia ka fituar titullin e kampionit europian pasi që ka arrit ta mposhtë Anglinë me rezultat 2-1.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë