Llumnica: Nëse nuk plotësohen kërkesat, opsion kemi edhe reduktimin e energjisë (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Llumnica: Nëse nuk plotësohen kërkesat, opsion kemi edhe reduktimin e energjisë (VIDEO)

NULL NULL
18.03.2023 19:16
Nexhat Llumnica

Punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës kanë protestuar dy ditë më parë me kërkesën për rritje rroge.

Nexhat Llumnica, kryetar i sindikatës së tyre, ka thënë nëse kjo kërkesë, bashkë me disa të tjera ai ajo për shujtën dhe pagesën e ndërrimit të natës, nuk plotësohen, atëherë veprimet e tyre sindikale do të shtrëngohen.

Ai në emisionin Portofol në Klan Kosova FM ka thënë se edhe mund ta lënë prodhimin.

“Ka forma të ndryshme të grevës, deri tek ndalja e prodhimit. Nuk duam ta përdorim ndaljen e energjisë duke e ditur se furnizimi bëhet nga ne. Por nëse qeveria nuk ndërmerr diçka, atëherë na duhet të veprojmë, derisa të realizohen kërkesat, që mund të jenë edhe te reduktimi i energjisë”, është shprehur Llumnica.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.