Liverpool në epërsi ndaj Arsenal në pjesën e parë (VIDEO)

Liverpool në epërsi ndaj Arsenal në pjesën e parë (VIDEO)

NULL NULL
1 muaj më parë

Ka mbaruar pjesa e parë e ndeshjes Liverpool-Arsenal.

“The Reds” po shënon fitore me rezultat 2:1 kundër “Topçinjve”.

Të parët që shënuan ishin londinezët.

Lacazette në minutën e 25-të shfrytëzoj një gabim të mbrojtjes së Liverpool, për ta kaluar në epërsi Arsenalin.

Por, Liverpool arritën shpejtë ta kthejnë rezultatin.

Fillimisht Mane në minutën e 28-të e barazoj rezultatin.

Ekipin e Jurgen Klopp në epërsi e kaloi Robertson në minutën e 34-të e kaloj në epërsi Liverpoolin.

Në 45 minutat e para, Liverpool pati paraqitje më të mirë dhe pati më shumë nga loja.