Liverpool – Milan, formacionet e mundshme

Liverpool – Milan, formacionet e mundshme

NULL NULL
1 day më parë

Liverpooli dhe Milani do të ndeshen sot, për kalim të mëtejmë nga grupi kualifikues B.

Liverpooli do të luajë pa Harvey Elliott, pasi pësoi një dëmtim në kyçin e këmbës të dielën. Roberto Firmino gjithashtu ka të ngjarë të mungojë nga lëndimi.

Për Milanin, është e pasigurt nëse Olivier Giroud do të luajë, pas shërimit nga COVID-19. Tiemoue Bakayoko është në pikëpyetje pas lëndimeve, ndërsa Rade Krunic do të mungojë.

Shqetësim tjetër për Milanin është mungesa e Zlatan Ibrahimoviqit, i cili po ashtu po vuan nga lëndimi, njofton Klankosova.tv.

Formacioni i mundshëm i Liverpoolit:

Në portë: Alisson,

Në mbrojtje: Alexander-Arnold, Van Dijk, Matip, Robertson,

Në mesfushë: Henderson, Fabinho, Thiago,

Në sulm: Salah, Jota, Mane.

Formacioni i mundshëm i Milanit:

Në portë: Maignan,

Në mbrojtje: Kalabria, Tomori, Romagnoli, Hernandez,

Në mesfushë: Kessie, Tonali,

Në sulm: Florenzi, Diaz, Leao, Rebiç.