11:03, 12 Shkurt 2020

Kai Havertz besohet se do të jetë blerja e parë e Jurgen Klopp në verë.

Talenti 20 vjeçar gjerman është shumë i kërkuar nga të gjitha skuadrat e mëdha evropiane, por që Liverpooli është top favorit për të siguruar shërbimet e tij.

Mesfushori maestral i Leverkusen shquhet për teknikën e jashtëzakonshme që ka dhe pasimet e sakta në mesfushë.

Klopp është i gatshëm të shpenzojë 100 milionë euro për Havertz, për të mposhtur në garë Realin, Juventusin, Bayernin e PSG-në.

Havertz ka nxjerrur nga kriza disa herë Leverkusenin me golat fantastik të tij, për të marrë primatin e superyllit të skuadrës gjermane.

Konkurs Pune

Lexo më shumë