21:08, 1 Qershor 2019

Ka filluar ndeshja midis Tottenham dhe Liverpool, e cila luhet për ta siguruar trofeun e Ligës së Kampionëve.

Në minutën e parë të kësaj ndeshje, Liverpool e siguroi një penallti, të cilën e shfrytëzoi mjaftë mirë Mohamed Salah.

Kjo përballje angleze fillojë me një minutë heshtje për ta nderuar ish-futbollistin e njohur, Jose Antonio Reyes, i cili humbi jetën në një aksident trafiku.

Ndeshja është duke u zhvilluar në stadiumin “Wanda Metropolitano” i cili ndodhet në Real Madrid të Spanjës.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë