LIVE: Trepça kthen epërsinë ndaj Pejës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

LIVE: Trepça kthen epërsinë ndaj Pejës

NULL NULL
nga Albert Bajrami 11.05.2023 20:05
Trepça-Peja

22:10 –  Trepça e ka fituar ndeshjen e tretë të serisë finale kundër Pejës.

“Xehëtarët” fituan në Palestrën “Minatori” rezultat 97:90.

Kështu klubi mitrovicas e rikthen epërsinë prej 2:1 në serinë e finaleve.

Mbetet të shihet nëse Trepça do të arrijë ta fitojë edhe ndeshjen e tretë për t’u shpallur kampion.

________________________________________________________________________________________

21:30 – Ka përfunduar edhe çereku i tretë në serinë e tretë të finales së playoff-it në mes të Trepçës dhe Pejë.

67:73, është rezultati aktualisht kur ka mbetur të luhet edhe çereku i fundit në Palestrën “Minatori”.

Skuadra mysafire Peja është në epërsi prej gjashtë pikësh./ Klankosova.tv

________________________________________________________________________________________

20:51 – Peja e ka mbyllur në epërsi prej katër pikësh pjesën e parë të ndeshjes së tretë finale kundër Trepçës.

42:46, është rezultati i 20 minutave lojë në palestrën “Minatori”.

Mbetet të shihet se kush do ta fitojë ndeshjen e dytë të serisë finale.

Cilado skuadër që i fiton tri ndeshje do të shpallet kampion./ Klankosova.tv

________________________________________________________________________________________

20:27 –  Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së tretë finale në mes të Trepçës dhe Pejës.

Në 10 minutat e para po triumfon skuadra pejane me rezultat 19:21.

Ndeshja po luhet në Mitrovicë në palestrën “Minatori”.

________________________________________________________________________________________

Po zhvillohet finalja e tretë në palestrën “Minatori”, në Mitrovicë ku po përballen Trepça dhe Peja.

Në dy ndeshjet e para, seria në mes të mitrovicasve dhe pejanëve është 1:1.

Ndeshjen e parë e patën fituar “Xehëtarët” me rezultat 94:86, derisa të dytin “Shqiponjat” 107:79.

Sonte dyja skuadrat do të synojnë që ta fitojnë ndeshjen për t’ju afruar fitores së titullit kampion.

Skuadrat e cila i arrin tri fitore, shpallet kampion./Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.