LIVE: Hapet televonimi, kë doni ta dërgoni në finale? (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

LIVE: Hapet televonimi, kë doni ta dërgoni në finale? (VIDEO)

NULL NULL
06.03.2023 21:21

00:07 – Kë doni ta dërgoni në finale?

Për dallim prej të hënave të tjera, ku banorët do të duhej të nominonin njëri-tjetrin, sonte ndodhi diçka e papritur.

Sonte hapet televotimi me pyetjen “Kë doni ta dërgoni në finale?”.

Brenda shtëpisë më të famshme në vend, kanë mbetur edhe shtatë banorë: Vedati, Mbresa, Juliana, Stresi, Artani, Bruno  dhe Gresa dhe ju do të keni mundësi të votoni për banorin që dëshironi ta dërgoni direkt në finale.

22:53 – Vedati e bëri pjesë të “Trekëndëshit të Bermudës”, Mbresa i reagon (VIDEO)

Pasi që Vedati e bëri pjesë të “Trekëndëshit të Bermudës”, Mbresa ka reaguar ndaj kësaj deklarate.

Ajo ka cekur disa pjesë kur është ndjerë e ofenduar nga Vedati, si dhe mohon të jetë pjesë e trekëndëshit.

“Nuk kisha dashtë me më fut në trekëndësh me askënd. Unë kam reaguar vetëm për Melisën dhe e dyta në darkën e nominuarve kur ke folur për përzgjedhjet e banorëve, jam ndjerë e ofenduar”, ka thënë Mbresa.

22:43 – Stresi: Unë s’kam hy me luftu këtu, s’kam aleancë me askënd, kam hy vetëm e do të dalë vetëm (VIDEO)

Përplasja me Vedatin, e bëri Julianën që t’i kërkojë aleancë Stresit, por ky i fundit e refuzoi atë.

Stresi në Prime sonte tha se nuk ka hyrë për të luftuar në Big Brother VIP Kosova, e as të bëjë aleancë me askënd. Ai shtoi se në shtëpinë e famshme ka hyrë vetëm dhe do të dalë vetëm.

“Unë s’kam hy me luftu këtu, s’kam aleancë me askënd, kam hy vetëm e do të dalë vetëm”, është shprehur reperi.

22:35 – Juliana i kërkoi aleancë Stresit, kjo është përgjigjja e tij (VIDEO)

Juliana i ka kërkuar gjatë javës Stresit që të bëhen bashkë dhe të luajnë brenda shtëpisë së Big Brother Vip Kosova.

Ndërsa, Stresi këtë gjë e ka refuzuar duke i thënë asaj se nuk dëshiron të ketë ndonjë aleancë me të.

Për më shumë ndiqeni videon e mëposhtme.

22:31 – “Shuj, mos fol!”, Artani përplaset me Julianën në Prime (VIDEO)

Në natën e sotme Artani foli për reagimin e Julianës në lidhje me përzgjedhjen e Vedatit si i preferuari i publikut të premten.

Artani foli edhe për reagimin tjetër të Julianës në lidhje me vendimin e Andit, për t’u ndarë çmimi i madh me finalistët. E kur ishte duke folur për këtë çështje, Juliana ndërhyri, gjë që bëri që Artani e qortoi të mos flasë më.

“Mos fol se unë jam tuj fole. Gjithë ditën fol për respektin por nuk ke respekt”, u shpreh Artani.

22:22 – Anita komenton përplasjen e Julianës me Vedatin (VIDEO)

Opinionistja zyrtare e Big Brother VIP Kosova, Anita Haradinaj, e ka komentuar përplasjen mes Julianës dhe Vedatit.

Ajo është shprehur: “Mua më vjen keq që Xhuli ka ngecur tek strategjia e njëjtë, të ndryshonte pak strategjitë, e kuptoj edhe tensionin që jep ajo shtëpi”.

Anita kishte dhe një qëndrim rreth komenteve të Xhulit ndaj Vedatit.

“Kam dëgjuar që i ka thënë dhe Vedatit ke qëndruar një muaj brenda në shtëpi, prap e mendoj që në dy muaj që ka qëndruar Vedati ka dhënë shumë shou dhe humor ka bërë pjesën e vet të lojës”, ka thënë Haradinaj.

22:11 – Olti: Nuk mendoj që Vedati doli më i preferuari pse e ofendoi Julianën (VIDEO)

Opinionisti i Big Brother Vip Kosova, Olti Curri, e ka komentuar situatën e krijuar mes Julianës dhe Vedatit pas debatit që patën dyshja në fjalë.

Ai ka folur edhe për televotimin që u hap javën e kaluar ku Vedati doli i preferuari i publikut

“Nuk mendoj unë nga opinioni im që Vedati të ka ofenduar ty dhe doli në vend të parë si i preferuar nga publiku. Largoje këtë gjë nga mendja Juliana”, ka thënë Curri.

22:11 – “Komandant Dubai, Miss Kamioni e edukata e prindërve”, përplasjet e Xhulit me Vedatin (VIDEO)

Nata e kaluar e Prime u përcoll me debat të ashpër ndërmjet Vedatit e Julianës, gjë që vazhdoi edhe tutje.

Por në fundjavë të dy protagonistët patën rastin, që në darkën e përgatitur për ta, të sqaroheshin me njëri-tjetrin për keqkuptimet në mes tyre.

Për më shumë ndiqeni videon e mëposhtme:

 

22:03 – Juliana për Vedatin: Nuk e kuptoja se si doli i preferuari i publikut kur ofendoi motrat shqiptare (VIDEO)

Juliana është sqaruar rreth reagimeve të saja që pati gjatë javës, pasi në Prime-n e së premtes Vedati doli i preferuari.

Ajo tha se ishte prekur se pse publiku e votoi Vedatin, sipas saj, pasi i ka ofenduar gratë shqiptare.

“Jemi ka fundi dhe zvogëlohet durimi kur jemi afër finales. U bënë shumë gjëra në një periudhë shumë të shkurtër dhe nuk më pëlqeu ajo gjë”.

“Nuk e kuptoja se si doli i preferuar një person që i ofendoi motrat shqiptare”, ka thënë Juliana.

21:59 – Juliana: Nuk reagova se pse Vedati doli i preferuari, por për fjalët që m’i tha (VIDEO)

Reagimi i Julianës kur Vedati u zgjodh si i preferuari i publikut, u bë viral.

Por protagonistja e kësaj ngjarjeje tha se reagimet e saja nuk kishin të bënin me përzgjedhjen e aktorit si më i votuari, por për fjalët që ia ka thënë.

“Nuk reagova se pse Vedati doli i preferuari, por për fjalët që m’i tha”, u shpreh Juliana.

21:45 – Vedati: Unë nuk e kam bërë asnjë ofendim në këtë shtëpi (VIDEO)

Banori i shtëpisë më të madhe të vendit Big Brother VIP Kosova, Vedat Bajrami, gjatë natës së sotme ka këmbëngulur se asnjëherë nuk e ka ofenduar asnjërin nga banorët.

“Unë nuk e kam bërë asnjë ofendim në këtë shtëpi”, është shprehur Vedati.

Aktori këtë deklaratë e bëri, pas akuzave të Julianës se ajo dhe Melisa janë ofenduar nga ai.

21:39 – Vedati i quan “Trekëndësh të Bermudës”, Stresi i reagon menjëherë (VIDEO)

Vedati i ka komentuar sonte në Prime reagimet e Julianës rreth tij, pas debatit që patën në Prime-n e së premtes.

Ai tha se Stresi, Mbresa dhe Juliana janë si një lloj aleance brenda shtëpisë së Big Brother Vip Kosova.

“Mendimet e mia i kam të njëjta për Julianën, atë kam arritur ta njoh për lojërat dhe gënjeshtrat e saj”.

“Unë e kam parë me të edhe në darkë që me të nuk kam më diskutim. Trekëndëshin e Bermudës e kam quajtur Stresin, Mbresën dhe Julianën”, ka thënë Vedati.

21:31 – “Qysh munden njerëzit me e votu një njeri të tillë”, reagimet e Julianës pas përplasjes me Vedatin (VIDEO)

Natën e së premtës banorët e votuan Vedatin si banorin më të preferuar, e kjo nuk i pëlqeu aspak Julianës.

Para banorëve sonte u shfaq një përmbledhje e reagimeve të Xhulit në lidhje me këtë votim.

“Qysh munden një njeri të tillë me e votu njerëzit”, u shpreh Juliana në lot.

Për më shumë ndiqeni videon e mëposhtme:

21:21 – Melisa i dërgon mesazh banorëve nga jashtë, pret që Vedati t’i kërkojë falje (VIDEO)

Melisa është e fundit nga banoret që u largua nga Big Brother Vip Kosova.

Pas daljes, këngëtarja pati fjalë për të gjithë banorët që kanë mbetur akoma brenda shtëpisë më të madhe në vend.

Në deklarimin e saj, ajo pati në përgjithësi fjalë të mira për secilin banorë, por edhe kritika për disa prej tyre.

Për Vedatin, Melisa tha se e pret jashtë që t’i kërkojë falje dhe të sqarohet me të për debatin e fundit që patën.

Ndërsa, Julianës i tha: “Xhulit i them ta kam inatin dhe vazhdoj ta kem inatin”.

Për të parë mesazhin e plotë ndiqni videon më poshtë.

Formatin televiziv Big Brother VIP Kosova mund ta ndiqni në platformat: ArtMotion, Kujtesa dhe NimiTV.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

21:02 – Prime i sotëm nis me një super spektakël

Ka nisur spektakli i natës së sotme Prime i Big Brother VIP Kosova.

As sonte nuk do të mungojnë befasitë dhe një super shou.

Sonte, si çdo të hënë, banorët do të nominojnë njëri-tjetrin, por për dallim prej herëve të tjera do të ketë edhe eliminim.

Prime-n e sotëm mund ta ndiqni ekskluzivisht në ekranet e Klan Kosova dhe ArtMotion.