14:58, 3 Korrik 2018

LeBron James u largua këtë muaj nga Cleveland Cavaliers pas katër vjetësh, duke marrë pjesë në katër finale të NBA-së, dhe duke ua sjellë Cavaliers titullin e parë në histori.

James po ashtu i kishte kaluar shtatë vjetët e tij të parë te Cavs, ku edhe ishte draftuar si i pari, andaj kjo nuk është hera e parë që ai largohet nga Ohajo, vendlindja e tij.

LIVE: Crews in Cleveland, Ohio are working to take down the 10 story banner of LeBron James after his decision to leave the Cleveland Cavaliers and join the Los Angeles Lakers instead. https://nbc4i.co/2tR91RD

Publiée par NBC4 sur Mardi 3 juillet 2018