Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

LIVE| Blerando i preferuari i publikut, Alby, Vesa, Monika më pak të preferuarat (VIDEO)

NULL NULL
20.11.2023 20:22

00:56 – Këta janë banorët që shkojnë në nominim këtë javë (VIDEO)

Monika, Alby, Vesa, Edona, Lindita dhe Lumbardhi janë  banorët e nominuar për këtë javë.

Televotimi është i hapur me pyetjen “Kë doni të shpëtoni”, njofton Klankosova.tv.

Për të kuptuar se kush kë shpëtoi në zinxhir, shikoni videon e mëposhtme:

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


00:48 – Blerando i preferuari i publikut (VIDEO)

Blerando është shpallur i preferuari i publikut.

Si avantazh ai ka mundur të fillojë i pari zinxhirin e shpëtimit.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


00:45 – Alby, Vesa, Monika më pak të preferuarat, shkojnë automatikisht në nominim

Banorët që kanë marrë më se paku vota nga publiku për të preferuarin janë Alby, Vesa dhe Monika.

Të trija këto do të shkojnë direkt në nominim.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


00:39 – Santiana surprizohet nga nëna e saj, shpërthejnë emocionet VIDEO)

Pas transmetimit të video materialit të Santianës dhe rrëfimit të saj mbi jetën dhe sfidat që ka kaluar, në spektaklin ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, një surprizë erdhi enkas për të.

Santianës për vizitë i erdhi nëna e saj, zonja Agnesa, derisa konkurrentja e BBVK-së, ka shpërthyer në lot porsa e ka parë atë.

Biseda nënë e bijë ishte emocionale, derisa nuk munguan disa këshilla mbi lojën, të cilat mund t’i kuptoni përmes videos në linkun e mëposhtëm.


00:32 – Santiana zbulon se babain biologjik e ka takuar tek në moshën 18-vjeçe (VIDEO)

Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Santiana ka shpalosur detaje nga jeta e saj e fëmijërisë si dhe sfidave që kaloi ajo dhe familja e saj përgjatë viteve.

Ajo ka treguar se është rritur nga gjyshërit, dhe ata i ka cilësuar si prindër, kurse nënën e ka ditur si “motër”.

Në moshën 6 vjeçe një kushërirë i ka treguar të vërtetën, se personi që ajo e mendonte si motër, në fakt ishte nëna e saj.

Ajo ka rrëfyer edhe për raportet me të atin me të cilin është prezantuar tek në moshën 18-vjeçe, si dhe ka treguar historinë kur i kishte kërkuar atij të holla për t’i kryer disa kontrollime mjekësore – por babai e kishte refuzuar duke mos i besuar asaj.

Për më shumë detaje, ndiqini videot në linçet e mëposhtme.


00:17 – “Është një grua që ka hjekur shumë”, Santiana flet për nënën e saj (VIDEO)

Santiana sonte i ka rrënqethur të gjithë me rrëfimin për jetën e saj.

Pas rrëfimit ajo ka folur edhe për nënën dhe vështirësitë e saj në jetë, përcjell Klankosova.tv.

“Është një grua që ka hjekur shumë”, është shprehur Santiana.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


00:11 – Rrëfimi rrënqethës i Santianës, gjyshën e kishte menduar për nënë – Lot në shtëpi (VIDEO)

Banorja e shtëpisë së Big Brother VIP Kosova, Santiana sonte i ka rrënqethur të gjithë me rrëfmin e saj.

Santiana ka treguar se si gjyshën e kishte menduar për nënë, ndërkaq nënën për motër, përcjell Klankosova.tv.

Me rrëfimin e saj, ajo i ka bërë me lot edhe banorët e tjerë të Big Brother VIP Kosova.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


00:10 – “Coquete Accessories” sjellë disa dhurata për vajzat e Big Brother VIP Kosova 2 (VIDEO)

Vajzat e shtëpisë janë surprizuar gjatë spektaklit të Big Brother VIP Kosova nga “Cocet Assesories” kompania që merret me shitjen me shumicë dhe pakicë të bizhuterive dhe aksesorëve.

Kjo kompani operon në gjashtë pika shitëse Prishtinë, Prizren dhe Ferizaj.

Për më shumë detaje, ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm.


00:01 – Blerando – Manes: Çfarë këshillash mund të marrim nga dikush që s’e ka fituar Big Brother-in? (VIDEO)

Pas komenteve pikante nga opinionisti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane, një reagim erdhi edhe nga Blerando.

Në fakt, Blerando nuk i ka pranuar mirë opinionet e Bledit, derisa duke iu drejtuar opinionistit ka thënë se “si të marrim këshilla nga dikush që se ka fituar Big Brother?”.

Për të parë situatën e plotë, ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm.


23:56 – “Komandanti i Pëllumbave” – Santiana e ashpër me Azemin (VIDEO)

Banorja e Big Brother VIP Kosova, Santiana ka debatuar me Azemin.

Ajo sonte është treguar e ashpër me të, përcjell Klankosova.tv.

“Komandanti i Pëllumbave”, i është drejtuar ajo, Azemit.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


23:52 – Mane drejtuar Blerandos: Ti je Alba versioni mashkullor, nuk do dashuri por vëmendje (VIDEO)

Opinionisti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane, e ka komentuar lojën e Blerandos brenda aventurës televizive të “Vëllait të Madh”.

Mane ka thënë se Blerando “duket si naiv, por është djall”, derisa e ka quajtur “Alba, versioni mashkull”.

“Ti je një lojtar që hiqesh si naiv, kinse je i padjallëzuar, kërkon vëmendje, sikur ti je aty në mënyrë të padrejtë, dhe ti je një Alba, versioni mashkull. Ti nuk do dashuri, ti do vëmendje”, ka thënë Mane.

Për më shumë detaje, ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm.


23:51 – Anita për Blerandon: Debatet me ty, banorët i kanë të humbur (VIDEO)

Opinionistja e Big Brother VIP Kosova, Anita Haradinaj ka komentuar lojën e Blerandos.

Ajo ka thënë se banorët i kanë debatet e humbura me Blerandon, përcjell Klankosova.tv.

“Debatet me ty, banorët i kanë të humbur”, është shprehur Anita.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


23:33 – Mbyllet televotimi për banorin e preferuar

Është mbyllur televotimi për banorin e preferuar të shtëpisë së Big Brother VIP Kosova.

Deri më tani publiku kanë pasur mundësi të votojnë për banorin e preferuar.


23:32 – Përplasja e Blerandos dhe Azemit, klipi që tregon në detaje se si nisi gjithçka (VIDEO)

Gjatë spektaklit ‘Prime’ të formatit televiziv, Big Brother VIP Kosova, është transmetuar një video material me protagonist, Blerandon dhe Azemin.

Brenda klipit shihet përplasja e tensionuar mes dyshes, e cila ka ndodhur tek pjesa e pishinës së shtëpisë.

Debati ka qenë i ashpër, dhe të njëjtin, mund ta ndiqni përmes videos në linkun e mëposhtëm.23:21 – Lumbardhi i habitur me deklaratat e banorëve kundër tij (VIDEO)

Sonte në natën ‘Prime’ është prezantuar një klip për Lumbardhin, ku disa nga banorët janë shprehur kundër tij.

Lumbardhi e a shikuar këtë klip dhe është shtangur, përcjell Klankosova.tv.

Ai është shprehur i habitur me deklaratat e banorëve kundër tij.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


23:19 – Adri referuar miqësisë me Santianën, e pyet Bucin – “Si ndihet gruaja jote në këtë rast?” (VIDEO)

Mbrëmja e sotme e spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova ka shënuar një mori përplasjesh mes banorëve.

Kësisoj, një pyetje të sikletshme e ka bërë Adri drejtuar Bucit në lidhje me shoqërinë e tij me Santianën.

“Si ndihet femra jote në këtë rast?”, e ka pyetur Adri, Bucin.

Një përgjigje e tensionuar erdhi nga Buci.

“Qysh ndihet ajo nuk është problem i yti, a po ia mban gajlen ti gruas teme a?”, ka thënë Buci pos tjerash.

Për më shumë detaje, ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm.


23:12 – Kaderi, “mollë sherri” në raportet mes Bucit dhe Santianës (VIDEO)

Santiana dhe Buci janë miq të mirë dhe vazhdimisht qëndrojnë bashkë.

Por, duket se afërsia e Bucit me banoren e re, Kaderin, e ka bërë xheloze Santianën, përcjell Klankosova.tv.

Santiana ka pasur disa reagime të ashpëra ndaj Bucit pas hyrjes së Kaderit.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


23:09 – Lumbardhi: Santiana është “Ledi 2.0”, Buci po e shfrytëzon njëjtë siç bëri dikur me ish banoren (VIDEO)

Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi i ka hedhur një kunjëz Santiantës gjatë spektaklit ‘Prime’.

Pas transmetimit të një video materiali ku shihej afërsia shoqërore mes Bucit dhe Santianës, Lumbardhi dha edhe komentin e tij.

“Santiana është Ledi 2.0, ashtu siç e ka shfrytëzuar Ledin para një kohe i dashuri Buc, njëjtë po e shfrytëzon edhe tash”, ka thënë Lumbardhi.

Për të parë reagimin e Bucit dhe Santianës, ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm.


23:07 – “Boll mos u merr me mua, pshtetu” – Santiana e ashpër me Lumbardhin (VIDEO)

Banorja e Big Brother VIP Kosova, Santiana ka pasur një debat sonte në ‘Prime’ me Lumbardhin.

Ajo është treguar e ashpër me të, duke thënë se nuk e do as mendimin e tij, përcjell Klankosova.tv.

“Boll mos u merr me mua, largohu, nuk të njoh kush je, pshtetu”, është shprehur Santiana.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


22:58 – Mane drejtuar Kaderit: Mos pretendo se do të duan, veç një shoqe e ke dhe ajo është Alby (VIDEO)

Opinionisti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane, i ka dhënë këshilla mbi lojën tutje banores më të re, Kaderit.

Bledi ka kërkuar nga Kaderi të mos presë “dashuri” nga banorët e BBVK-së.

“Mos harro ata banorë kanë 30 ditë aty brenda, ata janë protektiv dhe posesiv, sepse kanë bërë një rrugëtim të gjatë, mos pretendo që do të presin me dashuri”, ka thënë pos tjerash.

Për më shumë detaje, ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm.


22:53 – Mane – Albës: Je hipokrite për atë që the për Kaderin (VIDEO)

Opinionisti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar reagimet e Albës për banoren e re, Kaderin.

Mane e ka quajtur hipokrite Albën, për atë që ka thënë për Kaderin, përcjell Klankosova.tv.

“Alba, ti prapë je hipokrite në atë çfarë the për Kaderin, sepse ti pas tre ditësh sot zbulove një Kader krejt tjetër”, është shprehur ajo.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


22:52 – Anita drejtuar Kaderit: Po s’krijove raporte e aleanca, të pret një lojë e vështirë (VIDEO)

Opinionistja e formatit televiziv Big Brother VIP Kosova, Anita Haradinaj, i ka dhënë disa këshilla mbi lojën banores më të re, Kaderit.

Anita e ka paralajmëruar Kaderin për lojë të vështirë, nëse nuk krijon raporte me të banorë të tjerë, ose aleanca.

“Kur futesh banore e re në këtë pikë të lojës, është normale të pritesh kështu, sepse ata kanë një muaj që rrinë aty dhe bëjnë strategji e lojë. Ti s’ke arritur të ndërtosh raporte akoma me askënd aty brenda, nëse mendon të vazhdosh kështu, ta kesh parasysh që loja jote do të jetë e vështirë”, ka thënë Anita.

Për më shumë detaje, ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm.


22:47 – Alby për Kaderin thotë se po paragjykohet nga vajzat (VIDEO)

Banorja më e re e Big Brother VIP Kosova, Kaderi ka trazuar ujërat brenda shtëpisë.

Alby është shprehur se Kaderi po paragjykohet shumë, përcjell Klankosova.tv.

“Unë i pranoj të gjithë, si të mirë, si të kqinjë, sepse jam pozitive”, është shprehur Alby.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


22:41 – “Shumë gjëra di për të gjithë, por do t’i tregojë avash”, Kaderi shpjegon pse tha që s’i njeh banorët (VIDEO)

Banorja më e re e Big Brother VIP Kosova, Kaderi ka ngjallur shumë reagime me hyrjen e saj brenda shtëpisë.

Ajo me të hyrë në shtëpi ka thënë se nuk i njeh banorët, përcjell Klankosova.tv.

Ndërkaq, sonte në ‘Prime’ ajo është shprehur se di shumë gjëra për banorët.

“Shumë gjëra di për të gjithë, por do t’i tregojë avash”, është shprehur ajo.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


22:37 – Efekti Kader, banorja e re që ka trazuar ujërat në Big Brother VIP Kosova 2 (VIDEO)

Kaderi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova, e cila të premten u bë pjesë e shtëpisë.

Ajo ka qenë një banore që ka trazuar ujërat në Big Brother VIP Kosova 2, përcjell Klankosova.tv.

Që në hyrje të saj, ka pasur shumë reagime nga vajzat e shtëpisë dhe sonte në Prime është shfaqur klipi me reagimet e plota të tyre.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


22:25 – Alaudini i prerë me Shqipen: Mos ma luaj moralisten (VIDEO)

Prezantuesi i spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, Alaudin Haimi i ka reaguar ashpër Shqipes.

“Mos ma luaj moralisten”, ka qenë fjalia që Hamiti ia ka përsëritur disa herë Shqipes.

Për më shumë detaje, ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm.


22:24 – “Gani mos u viktimizo” – Adri replikon ashpër me Gani Gërminë (VIDEO)

Adri ka pasur sonte debate me disa nga banorët e shtëpisë.

Ai ka replikuar edhe me Gani Gërminë, përcjell Klankosova.tv.

“Gani mos u viktimizo në Prime”, i është drejtuar Adri, Ganisë.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


22:21 – “Runu se unë di me kanë edhe më i keq” – Çka po i paralajmëron Buci, Shqipën dhe Adrin (VIDEO)

Banorët e Big Brother VIP Kosova, Shqipja dhe Adri kanë pasur një përplasje me Bucin.

E  ka qenë Buci ia i cili ka pasur një paralajmërim për këta të dy, përcjell Klankosova.tv.

“Runu se unë di me kanë edhe më i keq”, ka qenë paralajmërimi i Bucit.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


22:16 – “Mos mi rrotullo sytë”, “Turp për gruan tënde që t’ka ty” – Klipi i përplasjes mes Bucit, Adri, Shqipe (VIDEO)

Adri dhe Shqipja kanë pasur një përplasje me Bucin.

Buci i ka bërë një pyetje Adrit, e cila këtë të fundit e ka acaruar, përcjell Klankosova.tv.

“Mos mi rrotullo sytë”, është shprehur Adri në një moment, drejtuar Bucit.

Më poshtë mund të shihni klipin e përplasjes së tyre.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


22:12 – “Ti nga frika fut kokën në dhe”, Shqipja e ashpër me Bucin (VIDEO)

Sonte në ‘Prime’ është publikuar klipi i përplasjes së  Shqipës dhe Bucit.

E përplasja mes tyre ka vazhduar edhe në ‘Prime’, përcjell Klankosova.tv.

“Ti nga frika fut kokën në dhe”, është shprehur Shqipja.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


22:08 – “Shqipen s’mundet se është më e fortë, prandaj Buci e sulmon Adrin”, thotë Monika (VIDEO)

Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Monika ka reaguar pas përplasjes së Adrit me Ganiun dhe Bucin  në spektaklin ‘Prime’.

Ajo ka thënë se Buci dhe Ganiu i kanë nisur vetë ndarjet dhe formimin e grupeve brenda shtëpisë.

“Buci e sulmon Adrin veç pse mundet, Shqipen s’e sulmon se është më e fortë”, ka thënë Monika pos tjerash.

Për më shumë detaje, ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm.


22:08 – “Flet shumë, se marrë vesh”, Buci komenton përplasjen me Shqipën (VIDEO)

Banori i Big Brother VIP Kosova, Buci ka komentuar përplasjen me Shqipën.

Ai është shprehur se Shqipja flet shumë dhe ai nuk e kupton, përcjell Klankosova.tv.

“Kjo flet shumë dhe nuk e marrë vesh shumë”, është shprehur ai.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


22:01 – Klipi që tregon përplasjen në mes Shqipës dhe Bucit (VIDEO)

Shqipja dhe Buci kanë pasur shumë përplasje gjatë javës.

“Na tranove, ma e meçmja këtu”, i ka thënë Buci, Shqipes.

“Unë jam e mençur”, ia ka kthyr Shqipja.

Sonte në natën ‘Prime’ është shfaqur klipi i përplasjes së këtyre të dyve.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


21:57 – Edona e quan Shqipën “Lady Gaga” (VIDEO)

Banorja e Big Brother VIP Kosova, Edona James, ka pasur një diskutim me Shqipen.

Ajo i ka thënë se Shqipja ka dalë keq në publik, përcjell Klankosova.tv.

Më pas, me ironi, Edona e ka quajtur Shqipen “Lady Gaga”.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


 21:52 – Mane ka disa fjalë për aleancën e Adrit me Shqipën (VIDEO)

Opinionisti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar aleancën mes Adrit dhe Shqipës.

Ai ka thënë se kjo që po bëjnë Adri dhe Shqipja është tamam lojë, përcjell Klankosova.tv.

“Vajza dhe djem, kjo është loja që duhet bërë”, është shprehur Mane.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


21:38 – “Duhesh me m’ngu mua për mu mësu”, Buci replikon ashpër me Adrin (VIDEO)

Pas shfaqjes së klipit të Shqipes me Adrin, ka reaguar Buci.

Ai ndër të tjera i ka thënë Adrit ta dëgjojë atë për të mësuar, përcjell Klankosova.tv.

“Duhesh me m’ngu mua për mu mësu”, është shprehur Buci.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


21:34 – Ganiu reagon pas akuzave për abuzim me alkool: E pinë edhe 7 të tjerë, sabah e aksham (VIDEO)

Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Ganiu ka reaguar ashpër karshi bisedave të publikuara përmes një video materiali në spektaklin ‘Prime’.

Brenda video materialit, dëgjohet Adri dhe Shqipja e kanë kritikuar Ganiun për pirjen e tepërt të alkoolit.

“Jam njeriu më i pëlqyer deri në këto momente, mos më tregoni se qysh jetoj unë, se ka persona këtu, janë shtatë, që pinë mëngjes e aksham”, ka thënë ai pos tjerash.

Për më shumë detaje, ndiqeni videon në linkun e mëposhtëm.


21:25 – Klipi që zbulon emëruesin e përbashkët të Adrit dhe Shqipës (VIDEO)

Shqipja dhe Adri kohëve të fundit kanë pasur shumë biseda me njëri-tjetrin.

Ata së bashku kanë komentuar lojën e disa banorëve, përcjell Klankosova.tv.

E sonte në natën ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova është shfaqur klipi i bisedave të tyre të bëra gjatë javës.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


21:21 – Për dukjen sonte Studio Beauty Lounge Cika & Eli dhe Clarissa Nails, për fustanat mahnitës FLUR IM (VIDEO)

Për dukjen e konkurrentëve sonte në spektaklin ‘Prime’ janë përkujdesur “Studio Beauty Lounge Cika & Eli” dhe “Clarissa Nails”.

Në anën tjetër, për fustanet mahnitëse me modele nga më të ndryshmet është përkujdesur FLUR IM.

Banoret sonte po shkëlqejnë me të gjithë kujdesin që kanë pasur para spektaklit duke i kuruar ata deri në detaje.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


21:17 – Mesazhi i Domenikut për banorët e Big Brother VIP Kosova 2 (VIDEO)

Domeniku është i eliminuari i javës së kaluar nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova.

Ai nga jashtë ka dhënë nga një mesazh për të gjithë banorët brenda, përcjell Klankosova.tv.

Domeniku ka dhënë mesazhe shumë pozitive për ta.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


21:12 – Qysh në komunikimin e parë në Prime, nisin debatet me kunja ndërmjet banorëve (VIDEO)

Tashmë ka nisur nata ‘Prime’ e Big Brother VIP Kosova.

E qysh në fillim, kanë nisur edhe debatet me kunja ndërmjet banorëve, përcjell Klankosova.tv.

“Kemi Halloëeen brenda shtëpisë, me fytyra të maskuara”, është shprehur Shqipja.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb


21:00 – Nis nata ‘Prime’ e Big Brother VIP Kosova

Ka nisur nata ‘Prime’ e Big Brother VIP Kosova.

Spektakli ‘Prime’ ka nisur nën prezantimin e nikoqirëve Alaudin Hamiti dhe Jonida Vokshi, derisa tek paneli i opinionistëve do të jenë të ulur, Anita Haradinaj e Bledi Mane.

Situatat, debatet e ngjarjet që e karakterizuan fundjavën në shtëpinë e “Vëllait të Madh”, pritet të diskutohen sonte, po ashtu edhe procedura e nominimeve.


 20:22 – Sonte një super spektakël ‘Prime’ – mos e humbisni

Pak minuta na ndajnë që prej nisjes së spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova.

Spektakli ‘Prime’ do të nis nën prezantimin e nikoqirëve Alaudin Hamiti dhe Jonida Vokshi, derisa tek paneli i opinionistëve do të jenë të ulur, Anita Haradinaj e Bledi Mane.

Situatat, debatet e ngjarjet që e karakterizuan fundjavën në shtëpinë e “Vëllait të Madh”, pritet të diskutohen sonte, po ashtu edhe procedura e nominimeve.

Spektakli ‘Prime’ nis transmetimin nga ora 21:00 ekskluzivisht në ekranet e KlanKosova dhe ArtMotion.

Për të shikuar Big Brother VIP Kosova abonohu në:

 • Kosovë: Artmotion www.artmotion.net dhe Kujtesa www. kujtesa.com
 • Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut: Artmotion Aplikacioni Mobil dhe Tring Satelit
 • Evropë: Nimi Tv www.nimitv.com
 • Amerikë: TV Alb

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme