Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lista Serbe fajëson Kurtin për ngjarjen në veri

NULL NULL
25.09.2023 17:40
Goran Rakiq

Ngjarja e së dielës në Banjskë të Zveçanit tronditi Kosovën.

Si pasojë e një sulmi të armatosur nga një grup terrorist serb, mbeti i vrarë polici i Kosovës, rreshteri Afrim Bunjaku.

Një ditë më pas rreth ngjarjes në veri ka reaguar Lista Serbe.

Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, kjo parti fajëson kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti mbi zhvillimet.

Partia më e madhe serbe në Kosovë, ka kërkuar nga KFOR-i dhe EULEX-i që urgjentisht të vendosen në veri.

“Ne i bëjmë thirrje të gjithëve për paqe dhe vetëpërmbajtje, sepse është e nevojshme që sa më parë të rivendoset paqja në rrugët tona”, thuhet në reagimin e Listës Serbe.

Sipas Listës Serbe, dy nga pjesëtarët e grupit terrorist ishin vrarë pasi që ishin dorëzuar.

Ata thanë se do të kërkojnë hetim për të.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.