Lirohet mjeku që është i bindur se "shpiku" ilaçin kundër Covid-19 (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lirohet mjeku që është i bindur se “shpiku” ilaçin kundër Covid-19 (VIDEO)

NULL NULL
16/04/2020

Mjeku popullor Kadrush Abazi po pretendon se e ka ilaçin kundër pandemisë. Madje, ai nëpërmjet rrjeteve sociale kërkoi edhe vullnetarë të infektuar me këtë virus që ta testonte ilaçin e tij.

Por, autoritetet e rendit e ndaluan pikërisht për këtë arsye duke ia bërë me dije se çdo improvizim i palicenuar është vepër ilegale.

Pasi u lirua, Abazi nëpërmjet telefonit i tha Klan Kosovës se ka qenë një keqkuptim, pasi që fillimisht ka kërkuar që të konsultohet me personat e prekur me Covid-19 dhe pastaj të aplikohet ilaçi.

Kronikë e zgjeruar nga Rilind Matoshi.