Lirim Zendeli rikthehet në aksion! Gara për Çmimin e Madh të Silverstone në Formula 2 në Art Motion

Lirim Zendeli rikthehet në aksion! Gara për Çmimin e Madh të Silverstone në Formula 2 në Art Motion

NULL NULL
nga Engjëll Bërbatovci 2 months më parë

E PREMTE, 16.07.2021

17:50 Kualifikimet Art Sport 1
E SHTUNË, 17.07.2021
09:50 Sprint Race 1 Art Sport 1

15:45 Sprint Race 2 Art Sport 1
E DIEL, 18.07.2021

11:50 Feature Race Art Sport 1

Zhurma e bolidëve në Formula 2 rikthehet pas gjashtë javësh. 25 garuesit e rinjë, me Lirim Zendelin do të sfidohen në pistën fantastike të Silverstone në Britaninë e Madhe. Është kjo gara e katërt për brucoshët e Formula 2 këtë sezon nga tetë në total sa i ka kalendari i sivjetmë në kategorinë e dytë të rëndësishme të Formulave. 

Nga tri garat e para, Lirim Zendeli ishte i pafatë duke fituar vetëm 5 pikë ndërsa kampionatin e udhëheq Zhou me 78 pikë ndërsa pas tij vjen Pastri me 73 ndërsa Shëartzman i ka grumbulluar 66 sosh. 

Lirim Zendelin në aksion mund ta shohim fillimisht në kualifikme që starton të premten nga ora 17:50 ndërsa të shtunën nga ora 09:50  Sprint Race 1 dhe nga ora 15:45 Sprint Race 2. Të dielën, Feature Race e mbyllë javën në Formula 2 prej orës 11:50 drejtpërdrejt në Art Sport 1.