Lirim Zendeli rikthehet në aksion! Gara për Çmimin e Madh të Monacos ekskluzivisht në Art Motion

Lirim Zendeli rikthehet në aksion! Gara për Çmimin e Madh të Monacos ekskluzivisht në Art Motion

NULL NULL
nga Engjëll Bërbatovci 5 months më parë

E enjte, 20.05.2021
13:20            Kualifikimet – Grupi  A            Art Sport 1
13:44            Kualifikimet – Grupi B             Art Sport 1

E premte, 21.05.2021

11:45              Sprint Race 1                       Art Sport 1

E shtunë, 22.05.2021
08:20            Sprint Race 2                      Art Sport 1

17:15              Feature Race                       Art Sport 3

Zhurma e bolidëve në Formula 2 rikthehet pas dy muajsh.

25 garuesit e rinj me Lirim Zendelin do të sfidohen në pistën fantastike të Monte Carlos në Monaco. Është kjo gara e dytë për brucoshët e Formula 2 këtë sezon nga tetë në total sa i ka kalendari i sivjetmë në kategorinë e dytë të rëndësishme të formulave.

Nga gara e parë, Lirim Zendeli ishte i pafat duke fituar vetëm dy pikë ndërsa kampionatin e udhëheq Zhou me 41 pikë ndërsa pas tij vjen Lawson me 30 ndërsa Daruvala i ka grumbulluar 28 sosh.

Lirim Zendelin në aksion mund ta shohim fillimisht në kualifikimet e Grupet A dhe B që fillojnë të enjten nga ora 13:20 me Sprint Race 1 që starton të premten nga ora 11:45.

Ndërsa të shtunën, fillimisht në orën 08:20 të mëngjesit fillon Sprint Race 2 teksa Feature Race e mbyll javën në Formula 2 prej orës 17:15.