Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lipjan: Në vend të ujit gjejnë gaz natyror (VIDEO)

NULL NULL
18.10.2015 20:05

Çajin po e përgatisin nën qiellin e hapur. E krejt këtë pa asnjë shpenzim.

Bile atë në temperaturë shumë të lartë e vlojnë ujin për çaj e shumë punë tjera të shtëpisë.

Kjo pasi që familjes Ajeti nga fshati Torinë i Lipjanit, deri sa po hapte një bunar për ndërtimin e shtëpisë së axhës, në vend të ujit i doli diçka tjetër.

Në këtë gropë të hapur filloj te dal gazë natyror, i cili ndizet shumë lehtë dhe mund të përdorët për shumë çka,njofton Klan Kosova.

Kryefamiljari Nexhat Ajeti tregon historinë e zbulimit të gazit në pronën e tij.

Për këtë fenomen ekziston një histori të cilën ia treguan të vjetrit Nexhatit

Burimi i gazit po ju duket interesant edhe pjesëtarëve tjerë të familjes.

Ndonëse kjo familje i ka ftuar organet kompetente për këtë çështje, që tu dalin në ndihmë, një gjë e tillë ende nuk ka ndodhur.

Kronikë nga Rilind Matoshi.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.