Linda Çavdarbasha dorëhiqet nga pozita e zëvendësministres - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Linda Çavdarbasha dorëhiqet nga pozita e zëvendësministres

NULL NULL
01.04.2023 13:03

Linda Çavdarbasha ka dhënë dorëheqje prej pozitës së zëvendësministres së Mjedisit dhe Infrastrukturës.

Ajo ka njoftuar se të premten e ka dorëzuar dorëheqjen, njofton KlanKosova.tv.

“Ju njoftoj se nga dje 31.03.2023, nuk do të jem më pjesë e Kabinetit në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në pozitën e zëvëndësministres. Ditën e enjte, kam dhënë dorëheqje dhe për këtë e kam njoftuar Kryeministrin Kurti”, ka shkruar ajo.

“Dorëheqja është bërë për arsye të vazhdimit të karrieres sime profesionale”.

Çavdarbasha ka qenë e emëruar zëvendësministre nga Lista Guxo.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.