Ligji i ri për trafikun rrugor, policëve do t'u vendosen kamera në trup (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ligji i ri për trafikun rrugor, policëve do t’u vendosen kamera në trup (VIDEO)

NULL NULL
nga Arbëresha Fazliu 05.04.2023 20:26

Policëve të trafikut rrugor do t’u vendosen kamera në trup të cilat do të mundësojnë që gjithë ngjarja të regjistrohet dhe evidentohet përmes videoxhirimit.

Forcat e rendit me këto pajisje do të dalin ne terren sapo të kalojë në lexim të dytë ligji i ri për trafikun rrugor.

Po ashtu në të, përfshihet edhe gjobitja e shkelësve të rregullave në komunikacion.

Tash e tutje dënimet qytetarëve do t’u shkojnë me postë në shtëpi edhe nëse ata jetojnë jashtë vendit.

Për më shumë ndiqni kronikën e zgjeruar nga Arbëresha Fazliu.

klankosova.tv