19:46, 12 Korrik 2018

Partizani ka pësuar humbje në shtëpi nga Maribori në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Evropës.

Gregor Bajde ishte autori i golit të vetëm në fitoren 0:1 të klubit  slloven, kur tundi portën e Alban Hoxhës në minutën e 50-të.

Mbetet të shihet në ndeshjen kthyese nëse Partizani si mysafir do të arrijë ta përmbysë disavantazhin dhe të kalojë në rundin tjetër kualifikues.