Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lidhja Salah – Firmino

NULL NULL
nga Naim Selmani 21.05.2023 16:13
KIEV, UKRAINE - MAY 26: Roberto Firmino of Liverpool comforts teammate Mohamed Salah after his injury during the UEFA Champions League final between Real Madrid and Liverpool at NSC Olimpiyskiy Stadium on May 26, 2018 in Kiev, Ukraine. (Photo by Chris Brunskill Ltd/Getty Images)

Futbollistët e Liverpool-it, Mohamed Salah dhe Roberto Firmino kombinuan për herë të 25-të në barazimin ndaj Aston Villas.

Egjiptiani deri më tani e ka ndihmuar brazilianin me 12 asistime përcjell klankosova.tv.

Kurse në anën tjetër Firmino ka asistuar 13 herë për Salahun.

Prandaj kjo është dyshja më e suksesshme e Liverpool-it në Premier League.

Megjithatë Firmino e shënoi golin e fundit për të kuqtë nga Anfiled pasi në fund të sezonit do të largohet.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.