Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Licencohet Federata Aeronautike e Kosovës

NULL NULL
07.06.2023 07:59

Federata Aeronautike e Kosovës ka njoftuar dje se e ka fituar licencimin në bazë të standardeve të reja të organizatave sportive.

“Federata Aeronautike e Kosovës nga sot është licencuar në përputhje me standardet e reja të qeverisjes së organizatave sportive”, thotë komunikata e tyre në Facebook.

“Në bazë të përmbushjes së standardeve mund të zhvillojmë veprimtaritë sportive deri në afatin e ri -licencimit, ciklin olimpik 31.12.2024”.

“Njëherësh kemi nënshkruar Memorandumin e bashkëpunimit me Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ( MKRS) për vitin 2023, në bazë të kategorizimit të sportit dhe rregulloreve në fuqi”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.