Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Libri i vonuar u kthye në bibliotekën e Anglisë pas 45 vjetësh

NULL NULL
21.11.2023 14:52
libri

Një bibliotekë në Angli tha se një libër u kthye kohët e fundit nga një ish-patron që kërkoi falje, i cili e huazoi atë më 1976.

Bibliotekat e Blackpool thanë se ish-patronja u tha bibliotekarëve se ajo i kontrollonte librat në vitet 1970, kur punonte në një dyqan aty pranë Woolworth.

“Kur Woollies u mbyll, ajo i ktheu të gjithë (ose kështu mendonte ajo), por teksa po bënte disa renditje kohët e fundit, e gjeti atë të fshehur”, tha biblioteka në një postim në Facebook.

Libri, Tolkien’s World by Randel Helms, ishte 45 vjet i vonuar.

“Sigurisht, ne nuk i gjobisim klientët për libra të vonuar në Bibliotekat e Blackpool, edhe nëse kanë kaluar dekada”, thuhet në postim. “Pra, ju lutemi të jeni të sigurt, nëse na keni shmangur sepse keni humbur një libër në vitin 1976, ne nuk jemi të frikshëm dhe nuk jeni në telashe, ju premtojmë!”.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.