Librat e moçëm, më shqip se të sotmit (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Librat e moçëm, më shqip se të sotmit (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Tershana 21.02.2023 20:32

Këtë të martë u shënua dita e gjuhës amtare.

Librashitësit thanë se lexuesit duhet të fokusohen në leximin e artikujve të rinj e të vjetër që të ruhet pastërtia e gjuhës shqipe, raporton Klan Kosova.

Sipas tyre, kjo është thirrja që institucionet duhet ta bëjnë gjithnjë, në mënyrë që edhe qytetarët të jenë në dijeni se gjuha duhet ruajtur me kujdes.

Në një konferencë që u mbajt enkas për ta shënuar këtë ditë u tha se me apo pa ndërhyrje, gjuha shqipe është evropiane. /Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.