Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Libia kërkon ndihmë kundër ISIS-it

NULL NULL
31.05.2015 11:53

Qeveria e Libisë sërish ka kërkuar ndihmë në luftën kundër ISIS-it, duke paralajmëruar se xhihadistët mund të marrin fushat e naftës te Sirti.

“Qeveria bën thirrje bashkësisë ndërkombëtare që t’i dërgojë armë dhe ushtarë për të luftuar kundër ISIS-it “, thuhet në deklaratën e Qeverisë të cilën e ka pranuar bashkësia ndërkombëtare.

Ata përveç kësaj thonë se forcat libiane do të bëjnë çmos për ta marrë qytetin Sirt.

Xhihadistët të premten e kanë marrë aeroportin ndërkombëtar në Sirt, pasi që të enjten janë tërhequr forcat libiane.

Baza ajrore Al Kardabi në të cilën gjendet aeroporti ndërkombëtar, është aeroporti i parë që e kanë marrë forcat e ISIS-it në Libi.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.