Libër: ''Mes kërshërisë dhe dashurisë për muzikën'', në fjalët e Shaqir Hotit (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Libër: ”Mes kërshërisë dhe dashurisë për muzikën”, në fjalët e Shaqir Hotit (VIDEO)

NULL NULL
30/06/2022

”Mes kërshërisë dhe dashurisë për muzikën”, në fjalët e Shaqir Hotit, një udhërrëfyes për ndërtimin dhe interpretimin e instrumenteve popullore frymore, është ky libri nga autorja Rreze Kryeziu – Breznica, e cila sot tek emisioni Ora e Pasdites shpalosi eksperiencat që pati me Shaqir Hotin përgjatë një viti bashkëpunim, një njeri që ia kushtoi jetën instrumenteve muzikore.