Liban: Zjarr në hyrje të sheshit të Parlamentit - hidhet gaz lotsjellës ndaj protestuesve (VIDEO)

Liban: Zjarr në hyrje të sheshit të Parlamentit – hidhet gaz lotsjellës ndaj protestuesve (VIDEO)

2 muaj më parë

Një zjarr ka shpërthyer në hyrje të sheshit parlamentar sot në qendër të Bejrutit, ndërsa qindra demonstrues të zemëruar antiqeveritarë u përpoqën të shpërthejnë në zonën e rrethuar.

Pamjet tregojnë gjithashtu se policia ka hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit.

Protestuesit depërtuan në zyrat e Ministrisë së Transportit dhe Akomodimit, raporton Reuters përcjell Klan Kosova.

Qytetarët e pakënaqur po protestojnë kundër reagimit të qeverisë për shpërthimin katastrofik që ndodhi në portin e Bejrut javën e kaluar, kur të paktën 150 njerëz humbën jetën dhe mijëra të tjerë u plagosën.