Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lewandowski prezantohet te Barcelona, ia ‘rrëmben’ numrin Laportas (VIDEO)

NULL NULL
05.08.2022 12:57

Robert Lewandowski u prezantua zyrtarisht si futbollist i FC Barcelona.

Edhe pse polaki ka luajtur tashmë tre ndeshje për blaugranët, vetëm tani pati mundësinë të prezantohet në “Camp Nou”.

Pasditen e së premtes u bë prezantimi i tij, gjatë të cilit u shpjegua se me cilin numër do të luajë Lewandowski në fanellë, transmeton Klankosova.tv.

Lewandowski duhej të priste disa javë për këtë moment.

Menjëherë pasi u zbulua se do të bëhej futbollist i FC Barcelona, ​​ai udhëtoi për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku skuadra ishte në turne. Aty u bë një prezantim i vogël i lojtarit që nuk kishte të bënte me atë që ishte planifikuar për të premten pasdite në Camp Nou.

Lewandowski do të luajë në Barcelonë me këtë numër.

Polaku u përshëndet nga dhjetëra mijëra tifozë të Barcelonës. Gjatë prezantimit u sqarua edhe me cilin numër do të performojë futbollisti i Polonisë.

Diskutimi për këtë temë ishte mjaft i gjerë, sepse në miqësoret Lewandowski luajti me numrin 12, por siç e dini, objektivi ishte “9”, me të cilin luan prej vitesh.

Megjithatë, problemi ishte se Memphis Depay po luante me këtë numër në Barcelonë. Holandezi duhej të shitej në këtë afat kalimtar, por çështja u zvarrit dhe tifozët mund të ndjenin pak pasiguri për këtë.

Por para prezantimit pati rrjedhje se në Camp Nou Lewandowski do të prezantohet me “9”.

Dhe kështu ndodhi.

Sulmuesi i ri i Barcelonës u shfaq në stadium me një numër të njohur dhe të gjitha diskutimet për këtë temë u ndërprenë.

Për Lewandowskin ka edhe një rëndësi marketingu, sepse të gjitha markat e tij janë të nënshkruara me “RL9”.

Por tani gjithçka është kthyer në vendin e vet.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.