Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lewandowski do të humbasë “El Clasicon” kundër Real Madridit

NULL NULL
27.02.2023 12:59

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, është goditur me një dëmtim të ri pasi u raportua se sulmuesi i tij Robert Lewandowski do të mungojë për dy javë.

Polaku e përfundoi humbjen shokuese të Blaugranas 1-0 ndaj Almerias me shqetësim sipas Relevo, dhe për këtë arsye do të humbasë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit të së enjtes kundër Real Madridit në Bernabeu.

Menjëherë pas përhapjes së raporteve, klubi konfirmoi se Lewandowski kishte pësuar një “tensionim të kofshës së majtë” me rikuperimin që përcaktoi disponueshmërinë e tij, transmeton Klankosova.tv.

Xavi gjithashtu do të jetë pa lojtarin e tij Pedri dhe sulmuesin më të mirë në formë më parë, Ousmane Dembele, gjë që mund të ketë ndikim në të ardhmen e tij menaxheriale duke pasur parasysh një rënie në rezultate së fundmi.

Lewandowski mund të kthehet në aksion vetëm për tjetrin El Clasico që do të luhet në La Liga në Camp Nou më 19 mars.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.