Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Leverkuseni s’ia lëshon Xabi Alonson Liverpoolit

NULL NULL
12.02.2024 12:26

Drejtori i Bayer Leverkusenit, Simon Rolfes, ka insistuar që Xabi Alonso do të mbetet te klubi gjerman edhe pas verës.

Spanjolli po e bën namin në Bundesligë duke e mbajtur Leverkusenin në vendin e parë me pesë pikë më shumë se Bayern Muncheni.

Liverpooli po kërkon një zëvendësim për trajnerin e vet, Jurgen Klopp, i cili do të largohet në fund të sezonit, dhe shpresat i kishin te ish-lojtari i tyre.

“Njëra punë është kontrata. Alonsoja është nën kontratë deri më 2026”, ka thënë Rolfesi për Sport1.

“Gjëja tjetër është se sa rehat ndihet ai, familja e tij dhe ai e di se çfarë ka në këtë klub”.

“Ai ka një ekip shumë të mirë, ne do ta kemi një perspektivë shumë të mirë vitin e ardhshëm dhe nuk do të ketë ndryshime në skuadër.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.