Lenovo me këpucë inteligjente - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lenovo me këpucë inteligjente

NULL NULL
30/05/2015
Kompania e fuqishme, e njohur për risitë në teknologji, në Pekin një palë këpucë inteligjente.

Eventi teknologjik në Pekin solli shumë risi. Ndër të tjera, kompania Lenovo prezantoi orën inteligjente Magic View me dy ekrane dhe një palë këpuce inteligjente të pajisura me ekran, për të monitoruar aktivitetin fizik.

Kompania demonstroi konceptin e këpucëve inteligjente që do të monitorojnë gjendjen e personit që i vesh ato dhe do të analizojë të dhëna të ndryshme në lidhje me aktivitetin fizik, si rrahjet e zemrës apo kaloritë që ka djegur.

Ky koncept është pjesë e strategjisë “Internet of Things” të kompanisë.