Lëngu kundër dhimbjes së kokës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lëngu kundër dhimbjes së kokës

NULL NULL
24/05/2015

Dhimbja e kokës është një shqetësim i cili në shumë raste bëhet i padurueshëm, por në të gjithë rastet migrena  është dhe diagnoza më e shpeshtë.

E një mënyrë e mirë për të lehtësuar dhimbjen  është lëngu i limonit me kripë.

Migrena është sëmundje e shpeshtë që prek 36 milionë meshkuj, femra dhe fëmijë, vetëm në Amerikë. Njerëzit që vuajnë nga migrena e dinë se është dhimbje e fortë dhe vështirë shërohet

. Studime të shumta që janë zhvillua në lidhje me mënyrën se si të ngadalësojmëfhimbjen  e kokës theksojnë se migrena  mud të ngadalësohet dhe me ilaçe tjera natyrale.