Lëngu i limonit kuron dhimbjet e barkut - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lëngu i limonit kuron dhimbjet e barkut

NULL NULL
05/10/2015

Lëngu i limonit është përplot me vitaminë C dhe i mirë për shëndetin e përgjithshëm. Posaçërisht gjatë sezonit të gripit, ne kemi nevojë të jemi në formë të përkryer.

Limoni ju ndihmon të shëroni aknet
Lëngu i limonit e nxitë sistemin imunitar dhe ndihmon në tretjen e ushqimit.Kjo ndihmon në heqjen e akneve apo puçrrave.

Limoni ju ndihmon të humbni peshë
Një nga përparësitë më të mëdha të lëngut të limonit, është se ndihmon trupin në normalizimin e sheqerit në gjak, që është një ndihmë e madhe në humbjen e peshës.

Limoni ndihmon në heqjen e gurëve në veshka
Së paku te disa njerëz. Limoni përmban shumë kalium, që e rritë nivelin e citratit në urinë, duke e shkatërruar formimin e gurëve.

Limoni ndihmon në heqjen e gurëve në tëmth
Pothuajse njëjti si koncept si në paragrafin e sipërm.

Limoni ndihmon në dhimbjet e barkut
Acidet që ka lëmoni, ndihmojnë dhe stabilizojnë acidet që lëshon barku, duke e pushuar dhimbjen.E, mbi të gjitha, ka një shije shumë të mirë.