22:58, 11 Shkurt 2019

Ditët që Mesut Ozil po kalon me probleme shëndetësore kanë bërë që raportet e tij me Arsenalin të shkojnë në pikën kritike.

Organizatori i lojës së Topçinjve – që është lojtari me pagën më të madhe, do të mungojë edhe në ndeshjen e së shtunës kundër Bournemouth, për shkak të problemeve më shëndetin ka munguar në më shumë ndeshje sesa që ka luajtur këtë sezon, shkruan Mirror, transmeton Klan Kosova.

Me këtë situatë Arsenal po gjendet shumë vështirë për shkak të shpenzimeve të mëdha, lëndimeve dhe sëmundjeve.

Kështu edhe klube tjera nuk po shprehin interesim për Ozil, si Inter që ka qenë nga të fundit por edhe disa oferta që janë bërë nga Kina.

Konkurs Pune

Lexo më shumë