Lëng të gjelbër kundër alkoholit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lëng të gjelbër kundër alkoholit

NULL NULL
25/05/2015

Ju dëshironi të merrni pushim nga pirja e alkoolit, pasi që keni kuptuar që keni pasur një përfitim shëndetësor të tmerrshëm nga konsumimi i tij.

Një eksperiment i kohëve të fundit nga The New Scientist tregon se për të kaluar këtë periudhë ndaj konsumimit të alkoolit, mund të ketë vetëm 35 ditë, dhe ju mund të zvogëloni yndyrën në mëlçi, me të paktën 15%.

Gjatë këtij eksperimenti, personat që konsumonin alkohol e zëvendsuan atë me lëng të mollës së gjelbër  të përzier me tranguj. Gjatë këtij eksperimenti 35 ditësh, niveli i sheqerit në gjak ra në një mesatare prej 16%, dhe e kishin më të lehtë edhe pa alkoholin.

Të mirat e lëngut të mollës së gjelbër dhe trangujve nuk mbarojnë vetëm me kaq, pijeni atë, është shumë vitaminoz, dhe ju sjellë dhe shumë të mira për shëndetin tuaj, transmeton Klan Kosova.

klankosova.tv