Lëng natyral kundër aromës së keqe të gojës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lëng natyral kundër aromës së keqe të gojës

NULL NULL
12/01/2020

Aromë e keqe mund të shkaktohet nga produkte të ndryshme ushqimore, prishja e dhëmbëve ose higjiena jo e mirë.

Por për fat të mirë natyra është një mik i madh i shëndetit, kështu që ju mund të eliminoni këtë problem me disa gllënjka të këtij lëngu të shëndetshme dhe natyral.

Një nga erërat më të njohura – kanella përmban vajra esenciale që eliminojnë bakteret në fyt, përgjegjës për shkaktimin e frymëmarrjes së keqe.

Acidi i limonit neutralizon pjesën tjetër të ushqimit, dhe spinaqi dhe majdanozi vrasin bakteret në sistemin e tretjes./living.al

Përzierja e këtyre përbërësve dhe disa pika mjaltë do t’ju shpëtojnë nga fryma e keq kur keni më shumë nevojë për të përbërësit:

1 limon

½ lugë gjelle kanelle

1 ½ lugë gjelle mjaltë

2 lugë spinaq

10 degë majdanozi

50 ml ujë të ngrohtë

Lani spinaqin dhe majdanozin, vendosni në një blender dhe shtoni pak lëng limoni dhe ujë të ngrohtë. Përzieni mirë të gjithë përbërësit dhe shtoni kanellë dhe mjaltë në fund.

Ju mund ta mbani këtë lëng në frigorifer dhe konsumojeni atë në mëngjes para ngrënies tuaj.