Lëndohet rëndë Debatik Curri, thyen këmbën - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lëndohet rëndë Debatik Curri, thyen këmbën

NULL NULL
10/08/2015

Debatik Curri është dëmtuar rëndë në stërvitjen e fundit në Turqi.

Qendërmbrojtësi i transferuar këtë verë në Vlorë, Debatik Curri i konsideruar një ndër afrimet më cilësore të Flamurtarit, ka thyer këmbën në stërvitje.

Ka qenë një përplasje me Telushin, që ka rezultuar fatale për Currin, i cili është me të vërtetë i pafat, sepse ka pasur probleme fizike edhe sezonet e shkuar.

Megjithatë, dëmtimi i fundit është me të vërtetë një goditje e rëndë, për të dhe Flamurtarin.

Tani Curri pret përgjigjen e operacionit urgjent në Turqi dhe pritet të mungoj nga 3 deri në 6 muaj.

PO ashtu dëmtimi i Currit është edhe një humbje për kombëtaren, në prag të ndeshjeve mjaft të rëndësishme për të, me Danimarkën dhe Portugalinë, transmeton Zëri.

auto_curri_1439237994-80303091439239125

Shkrimin e plotë mund ta lexoni këtu:

http://zeri.info/sport/45965/lendohet-rende-debatik-curri-thyen-kemben-foto/